Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 67 komentarzy

Latający Cyrk - nie tylko Posła Hofmana?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żądamy pełnej jawności korzyści majątkowych uzyskiwanych z naszych podatków przez wszystkich parlamentarzystów oraz prawa do pełnego rozliczenia ich przez społeczeństwo. Jak to zrobić?

Szanowni Państwo!

Średnia temperatura w Madrycie w listopadzie sięga 13 stopni Celsjusza, a w październiku nawet 20. Dodajmy do tego gorące słońce i równie gorący hiszpański temperament i przepis na udany jesienny urlop gotowy. Ostatnio - jak się okazuje - taki urlop zafundowali sobie polscy posłowie. Za nasze pieniądze.

Gdyby nie mocno "nieparlamentarne" zachowanie żon posłów w samolocie, cała sprawa przeszłaby prawdopodobnie bez echa. Podróże poselskie są w zasadzie codziennością i raczej rzadko zwracamy na nie uwagę. Kiedy jednak "wybryki" pań trafiły do prasy, ktoś zaczął się zastanawiać: dlaczego posłowie lecieli - jakby nie było służbowo - do Madrytu z żonami? I dlaczego wybrali się tanimi liniami lotniczymi?

Żądamy pełnej jawności korzyści majątkowych uzyskiwanych z naszych podatków przez wszystkich parlamentarzystów oraz prawa do pełnego rozliczenia ich przez społeczeństwo. Jak to zrobić? Powinniśmy, jako społeczeństwo, wywrzeć presję na Marszałkach Sejmu i Senatu, która doprowadzi do powołania specjalnej komisji, w skład której wejdzie po jednym pośle z każdego klubu.
 
Komisja ta następnie powoła niezależnego, zewnętrznego audytora, który będzie miał za zadanie dokonanie audytu wszystkich przywilejów i korzyści majątkowych uzyskanych przez parlamentarzystów - wszystkich, bez wyjątku - w ramach trzech ostatnich kadencji (czyli za rządów PiS i dwukrotnie Platformy Obywatelskiej). W ramach kontroli muszą być zbadane i wyspecyfikowane wszystkie pożytki i sprawdzone rozliczenia parlamentarzystów, zaś raporty powinny być bezapelacyjnie - i bez głosowania w sejmie czy senacie - upublicznione. W raportach muszą także znaleźć się informacje o wszelkich nadużyciach, do jakich doszło pod rządami każdego z marszałków trzech ostatnich kadencji. Termin zamknięcia audytu powinien upływać pod koniec kwietnia, a raport powinien ukazać się już w maju. Dzięki temu możliwe będzie ewentualne rozwiązanie parlamentu i wyznaczenie wspólnych wyborów prezydenckich i parlamentarnych w czerwcu.

Tylko tak możemy wreszcie rozliczyć całe to parlamentarne "towarzystwo wzajemnej adoracji". Dość hucpy i tuczenia się klasy politycznej kosztem obywateli. Musimy poznać prawdę i dowiedzieć się na kogo tak naprawdę głosowaliśmy i na kogo będziemy głosować w przyszłości.

Przeczytaj cały artykuł:

//fundacja.lexnostra.pl/latajacy-cyrk-posla-nie-tylko-hofmana

Z poważaniem,

Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

www.fundacja.lexnostra.pl
 

KOMENTARZE

 • @Maciej Lisowski
  .
  Panie Macieju na taki sposób rozliczać, całe to Parlamentarne „towarzystwo wzajemnej adoracji” nie ma mocnych.

  Bo prawda niestety zastąpiona jest kłamstwem w najwyższej ustawie art. 10 mówi, że 3 władza daje równowagę. ( to wbrew prawu natury)

  Z takiej równi pochyłej szybciej pospadamy w przepaść, niż się dowiemy na kogo, będziemy głosować w przyszłości i na kogo głosowaliśmy:)

  Na początek potrzebna prawdziwa równowaga, czyli domena demokracji.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031