Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
102 posty 67 komentarzy

Sąd bezprawnie sprzedał nieruchomość cypryjskim spółkom

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni Państwo! W dniu 11 czerwca 2018r. Bogdan Taras był uczestnikiem licytacji dotyczącej działki rolnej. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem.

Wyłonienie nabywcy zakończyło się w sposób skandaliczny.Tak jawne naruszenie przepisów prawa materialnego i procesowego nigdy nie powinno mieć miejsca, a jednak nie powstrzymało to Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim przed udzieleniem przybicia postanowieniem z 18 czerwca 2018r.
 
Licytacje nieruchomości rolnych rządzą się swoimi prawami. Po pierwsze, nie mogą zostać nabyte przez osoby nie będące rolnikami i inne podmioty nie spełniające wymogów ustawowych do nabycia nieruchomości rolnej. Zasada ta jest bez wątpienia logiczna i uzasadniona, biorąc pod uwagę fakt, że cały przetarg dotyczy działki rolnej, której osoba postronna nie wykorzysta w pełni. Po drugie, dopuszczenie do udziału w licytacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zarządzanej przez cudzoziemców nie posiadających stosownych zezwoleń na nabycie nieruchomości w Polsce jest niezgodne z ustawą. Po trzecie, nie można dopuścić do wylicytowania nieruchomości za kwotę wielokrotnie przewyższającą wartość kapitału zakładowego przy braku stosowanej uchwały wspólników.
 
 
 

KOMENTARZE

 • Wszystko jest możliwe w państwie teoretycznym
  Ten wyrok jest szyty tak grubymi nićmi, że wcale bym się nie zdziwiła, gdyby sędzia został zastraszony, a może przekupiony i zastraszony.
  Przecież po ogłoszeniu takiego wyroku, który nawet dla laika jest sprzeczny z prawem, natychmiast powinien zostać zdjęty ze stanowiska; po prostu kompromitacja.
 • @Lotna 18:41:54
  :) Może i tak być , czyli wersja optymistyczna. Ave. https://www.youtube.com/watch?v=ppjyB2MpxBU
 • Podobno wszystkie sądy w Polsce, jak i inne urzędy"państwowe"...
  są zarejestrowane w Waszyngtonie jako przedsiębiorstwa prywatne, które muszą na siebie zarabiać, więc nie ma się czemu dziwić, że postanowienia, wyroki itd muszą przede wszystkim przynosić... zysk.
  Dokumenty potwierdzające ten fakt opublikowały siostry Bojda i Wejda na swojej stronie internetowej

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031