Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 67 komentarzy

Ciemna Strona Leasingu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W połowie lutego 2018 roku Pan Bartłomiej T. otrzymał od firmy Idea Getin Leasing informację o wystawionej fakturze na kwotę 3620 zł z tytułu ubezpieczenia samochodu.

Niezwłocznie skontaktował się z firmą EDB w celu przedstawienia konkurencyjnej oferty ubezpieczenia, która w wyniku korespondencji została zaakceptowana przez brokera i w dniu 27 lutego za zgodą tej samej firmy świadczącej usługi dla Idea Getin Leasing, podpisał umowę ubezpieczeniową z PZU.

W kwietniu 2018r. umowa leasingu została mu wypowiedziana z tytułu nieopłacenia polisy wystawionej przez firmę EDB, które zezwoliła wcześniej na ubezpieczenie samochodu w firmie zewnętrznej. Nic dziwnego, że Pan Bartłomiej momentalnie skontaktował się z w/w spółką. Poinformował ich, że nie wystawili faktury korygującej do przedstawionej przez nich polisy ubezpieczenia. W odpowiedzi otrzymał informację, że konieczne będzie odesłanie przez niego oświadczenia o tym, iż w chwili zakończenia jednej umowy ubezpieczenia, a podpisania z PZU drugiej umowy, na samochodzie nie wystąpiła żadna szkoda, wobec czego nie będzie miał z tego tytułu żadnych roszczeń. Niezwłocznie przesłał pismo wraz z informacją, że nigdy nie wszedł w posiadanie polisy. Po dostarczeniu wszystkich dokumentów poprosił pracownika firmy EDB o podanie terminu kiedy uda im się sporządzić fakturę korygującą do polisy. Już w tym czasie rozpoczęły się bowiem działania windykacyjne. Niestety żadnej informacji zwrotnej nie otrzymał. Nie było z nimi absolutnie żadnego kontaktu, a Pan Bartłomiej uznał sprawę za zamkniętą. Jak wielce był zatem zaskoczony, gdy zobaczył wetkniętą w swoje drzwi kartkę z numerem telefonu i niezwykle bezpośrednią informacją, że ma natychmiast zwrócić samochód z tytułu nieopłaconej faktury. Co więcej, straszono go policją, która miała rzekomo wejść mu do domu i coś zabrać, mimo że nigdy niczego nie utrudniał.

 

Zapraszamy państwa serdecznie do zapoznania się z pełną treścią artykułu na naszej stronie:

https://fundacja.lexnostra.pl/ciemna-strona-leasingu/

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930