Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 67 komentarzy

Beneficjentka Fundacji Lex Nostra uniewinniona!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Beneficjentka Fundacji Lex Nostra uniewinniona!

Szanowni Państwo,

Z radością informujemy o uniewinnieniu, po wieloletniej batalii sądowej, pani Stanisławy Dmitrocy-Wilkos, Beneficjentki Fundacji LEX NOSTRA.

Po pomoc do Fundacji Lex Nostra pani Stanisława zgłosiła się w 2017 r., ramach realizowanego przez nas we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości zadania w zakresie udzielania na terenie Warszawy pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym. Pomimo zakończenia w 2018 r., z woli Ministerstwa, współpracy przy programie, Fundacja nie pozostawiła Beneficjentów samych sobie i kontynuowała świadczenie im wsparcia prawnego i psychologicznego, co należy do jej głównych celów statutowych. Możliwość świadczenia pomocy osobom poszkodowanym przez wymiar sprawiedliwości zawdzięczamy wszystkim darczyńcom, którzy wspierają Fundację m. in. poprzez wpłacane darowizny i przekazywanie 1% podatku.

To m. in. dzięki hojności Darczyńców możemy dzisiaj razem z Panią Stanisławą świętować triumf nad niesprawiedliwością i absurdami wymiaru sprawiedliwości.

Pani Stanisława została oskarżona przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Wola o działanie na szkodę majątkową Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczewska”, w której pełniła funkcję prezesa zarządu. Co istotne, obejmowała to stanowisko od 18/03/2008 do 25/06/2008, czyli niewiele ponad 3 miesiące. Rzekoma szkoda majątkowa, do której dopuścić miała Pani Dmitroca-Wilkos miała polegać, w skutek zaniedbania, na utracie przyszłego pewnego zysku spółdzielni, w kwocie 3.828.154,47 zł netto.

W toku postępowania okazało się jednak, że nie wyjaśniono szeregu istotnych okoliczności sprawy, w obliczu których postawione pani Stanisławie zarzuty stały się bezpodstawne.

Po pierwsze, w postanowieniu o wszczęciu śledztwa wskazano, że dotyczy ono okresu od 27/03/2007 do 14/05/2009, czyli znacznie dłuższego przedziału czasowego niż ten, w którym oskarżona pełniła funkcję prezesa zarządu, a co za tym idzie, nie może ona odpowiadać za pracę innych działających w tym czasie zarządów.

Po drugie, sporządzony przeciwko Pani Stanisławie akt oskarżenia, opierał się na opinii biegłego, który nie miał odpowiednich uprawnień i nie powinien był zostać powołanym do wydawania opinii w przedmiotowej sprawie. Mimo nowej opinii, wydanej przez uprawnionego biegłego, który uznał, że wyrządzenie szkody nie miało miejsca, Prokuratura podtrzymała akt oskarżenia, chcąc doprowadzić do skazania pani Stanisławy.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, po wnikliwym przeanalizowaniu zgromadzonego obszernego materiału dowodowego przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia Sądowi Okręgowemu.

Dopiero Sąd Okręgowy w Warszawie, po ponownym rozpatrzeniu uniewinnił pokrzywdzoną i utrzymał korzystny wyrok, oczyszczając Panią Stanisławę ze wszystkich stawianych zarzutów.

Fundacja Lex Nostra czynnie uczestniczyła w sprawie pani Stanisławy na wszystkich jej etapach zapewniając pokrzywdzonej opiekę prawną i wsparcie psychologiczne.

KOMENTARZE

 • I...
  Chwała Panu Bogu.
 • bardzo podoba mi się koncepcja, że nie mogę stwierdzić, iż poniosłem szkodę
  tylko o tym ma stanowić biegły.

  Kuriozum.
 • pytanie kto inspirował prokuraturę
  może warto postawić innej prokuraturze takie pytanie albo dla cba kto zainspirował prokuraturę do takiego intensywnego "postępowania" (działalności przestępczej "w granicach prawa") .... może takie pytanie jest uzasadnione, tylko gdzie bohater który je zada co nie xdd

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930