Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 67 komentarzy

Prokuratura chce aresztować pobitą kobietę, oskarżyciela posiłkowego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prokuratura chce aresztować pobitą kobietę, oskarżyciela posiłkowego w swojej sprawie ! - kolejny skandal w białostockiej prokuraturze

 

Białostocka urzędnik - pani Danuta Jahołkowska została dotkliwie pobita przez dwóch wyrostków, którzy – jak twierdzi – są synami sąsiadów. Co prawda od lat toczy się sąsiedzki spór, ale tym razem doszło do rękoczynów, które skutkowały pobytem w szpitalu powyżej 7 dni. Za zgodą p. Jahołkowskiej zamieszczamy poniżej zdjęcia przykładowych obrażeń.

Pech chce, iż rodzina rzekomych sprawców jest zaprzyjaźniona z wieloma miejscowymi funkcjonariuszami mundurowymi, więc młyny sprawiedliwości ruszyły, aczkolwiek w najmniej spodziewanym kierunku.

W sprawie przed Sądem Rejonowym w Białymstoku o pobicie p. Jahołkowskiej, Sąd Rejonowy zażyczył sobie opinii psychologicznej co do stanu psychicznego… - pokrzywdzonej.

W dniu 23.11.2009 r. psycholog Małgorzata Ewa Skalska wydała opinię, iż „nie stwierdzono zakłóceń w obrębie sfery pamięciowej”, ale „ konieczne byłyby badania pełne – psychologiczno – psychiatryczne w celu ustalenia pełnej diagnozy” ( skan opinii poniżej ).

 

Innymi słowy – pokrzywdzoną należy zamknąć na kilka tygodni na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego !

 

Oczywiście nikt pokrzywdzonej nie mógł do tego fizycznie zmusić, więc w dniu 6.01.2010 r. Sąd Rejonowy w Białymstoku WYROKIEM W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ uniewinnił oskarżonych wobec braku pewności co do poczytalności pobitej przez nich kobiety.

 

Sąd Okręgowy był jednak innego zdania i wyrokiem z dn. 30.04.2010 r. nakazał powtórzyć proces.

 

Radość Pani Danuty Jahołkowskiej nie trwała jednak długo, bo w trakcie przerwy w ponownej rozprawie przed Sądem Rejonowym, gdzie występowała jako oskarżyciel posiłkowy, została… zatrzymana przez policję i przewieziona do policyjnej izby zatrzymań, bez podania leków na astmę. Szybka interwencja pogotowia ratunkowego zapewne uratowała jej życie.

W następnym dniu przewieziono ją do Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, gdzie usłyszała zarzut … ustnego znieważenia funkcjonariuszy policji, nota bene kolegów jej sąsiada.

Po przewiezieniu na przymusowe - tym razem – jednodniowe badanie psychiatryczne, zwolniono ją do domu. W ten sposób zapewniono sobie „mocny materiał dowodowy” w sprawie gdzie jest pokrzywdzoną.

To był dopiero początek orgii łajdactw wobec p. Jahołkowskiej, gdzie „wezwania” na kolejne przesłuchania policjanci „doręczali” jej na skrawku papieru wtykanym za drzwi.

Kulminacją był wniosek Prokuratury Rejonowej w Białymstoku z dnia 26.04.2011 r. o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec p. Danuty Jahołkowskiej, celem przeprowadzenia kilkutygodniowych, przymusowych badań psychiatrycznych na zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego.

Pani Danuta Jahołkowska trafiła do Fundacji „LEX NOSTRA” niemal w ostatniej chwili…

 

W dniu 3.06.2011 r.  Fundacja „LEX NOSTRA” przystąpiła do sprawy o zastosowanie tymczasowego aresztowania ( kopia poniżej ), a także wystąpiła do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku z wnioskiem o objęcie nadzorem postępowania.

W dniu 6.06.2011 r. Sąd Rejonowy w Białymstoku nie uwzględnił wniosku prokuratury i nie zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania ( kopia postanowienia Sądu poniżej ).

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku objęła nadzorem postępowanie.

 

W dniu 2.12.2011 r. funkcjonariusze policji, których dane nie udało się jeszcze ustalić, wyłamali drzwi w domu p. Jahołkowskiej, dokonali jej pobicia, a następnie siłą dowieźli do Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy. Na miejscu odmówiono przeprowadzenia badań psychiatrycznych pobitej p. Jahołkowskiej.

Podczas tego zdarzenia nie przedstawiono p. Jahołkowskiej żadnych dokumentów stanowiących podstawę prawną siłowego wtargnięcia do domu p. Jahołkowskiej, zatrzymania jej, oraz dowiezienia jej do szpitala psychiatrycznego.

Będziemy informować o dalszym ciągu skandalicznej sprawy !

 

Maciej Lisowski

Dyrektor Fundacji „LEX NOSTRA”

skany dokumentów dostępne są na stronie:http://www.fundacja.lexnostra.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=28&Itemid=35

KOMENTARZE

 • Jejku!
  Nowy Rok powitałam czytając taki tekst!
 • Sowieckie metody niszczenia czlowieka ciagle zywe...
  Dobrze byloby podawac nazwiska przesladowcow..
 • @
  nic nowego
 • @Trybunał Obywatelski
  49% = 100%
 • Z tymi sporami sasiedzkimi i pobiciami to roznie bywa
  Wiele lat temu sam bylem swiadkiem zdarzenia, jak dwoch sasiadow, jeden byl moim znajomym, mieli zatarg sasiedzki o wynajecie mieszkania. panowie spotkali sie na ulicy pozdrowili sie ch.. mi je.. mi i skur... mi . Rozpoczeli dyskusje szarpiac sie za ubrania, nastepnie dali sobie po razie i rozeszli sie zegnajac sie podobnie jak sie przywitali. Za jakies dwa miesiace moj znajomy dostal wezwanie na policje bo okazalo sie, ze pobil tamtego goscia tak dotkliwie, ze tamtem znalazl sie na pogotowiu i oczywiscie byl jakis tam dlugi czas pod opieka medyczna. Oczywiscie byly zeznania swiadkow, ze tamten zostal brutalnie pobity. Swiadkowie to zona i syn. Oczywiscie bylo tez zgloszenie na pogotowie ale w innym czasie niz zdarzenie mialo miejsce. Bylem brany na swiadka. Policja sprawe umorzyla, wiec tamtem zlozyl pozew prywatny. Znowu bylem ciagany po sadach na swiadka.
  Konkludujac , moje doswiadczenie podpowiada, ze co do cierpien p. Danuty Jahołkowskiej mozna miec pewne zastrzezenia.
 • @
  //Sąd Rejonowy w Białymstoku WYROKIEM W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ uniewinnił oskarżonych wobec braku pewności co do poczytalności pobitej przez nich kobiety.''//


  Niepoczytalnych mozna więc bić i eutanazowac.

  Sąd który sformułował takie zdanie na pewno jest niepoczytalny, należy mu się wiec solidne bicie.

  Trzeba będzie chyba zacząć kupować broń od ruskich na Kole.
 • @sowa13
  "Jejku!"

  Chyba nie myślałaś, że w Nowy Rok obudzisz się w nowej, innej Polsce niż była w starym roku ...
  Skoro wszędzie - łącznie z prokuraturami, sądami i policją - rządzą bolszewicy, SB-ecy, KPP-owcy ..., to jak ma być inaczej - tym bardziej, jeśli część Narodu dała się ogłupić propagandzie wylewającej się ze wszystkich stron, łącznie z państwowymi mediami.

  Pozdrawiam
 • @Jack Mac Lase
  czyli jak rozumiem, sąd i policja zachowały się wzorcowo. Winna jest pani, która sama się pobiła i teraz chce niewinnych wyrostków skazać na gułag...
 • @Trybunał Obywatelski
  z Noworocznymi życzeniami, od J. Jachnika.

  http://www.youtube.com/watch?v=gazyY4jzNFQ
 • @
  Brawo za debiut. Serdecznie witam.

  Absurdy, które do perfekcji opanowały nasz wymiar sprawiedliwości,kiedyś odwrócą się przeciwko tym, którzy tak ochoczo je zaprosili do swoich wyroków. Każdy kiedyś musi odbić się od ściany a wtedy to może sie skończyć zupełnie niespodziewanie dla tych, którzy na dzień dzisiejszy są tak pewni swego.
 • @Grażyna Niegowska
  Pani Grazyno,

  Rzecznik Praw Obywatelskim nie zajmuje sie sprawami obywateli - na potwierdzenie powyzszego - dysponuje kilkudziesiecioma przykladami - udokumentowanymi. Pouczajacy w tej kwestii jest tez obecnie nieaktywny, ale sa zapisy archiwalne - blog niezyjacego RPO p.Kochanowskiego na Salon24.pl. Przed zgloszeniem skargi do RPO - lektura obowiazkowa komentarzy obywateli.

  Pozdrawiam
 • @ ogolnie
  Niewiele jest krajow na tym padole nieszczesc, gdzie bandyci i przestepcy sa tak genialni jak w Polsce. Genialni to za malo, bo do tego trzeba dodac powszechnie wystepujace u tychze przestepcow - nadprzyrodzone umiejetnosci telepatyczne, kinetyczne, poruszanie sie w czasie w przeszlosc i przyszlosc i dzialania wbrew innym powszechnie uznanym prawom fizyki.
  Wezmy Krzysztofa Olewnika. Wg ostatnich odkryc naszych sluzb “scigania” sam sie nie tylko porwal, zabil, okrecil siatka i zakopal, ale pomagali mu siostra i ojciec. Co wiecej siostra i ojciec zbierali dowody swojego udzialu w tym przestepstwie, ktore dzielni sledczy zdazyli po 10 latach zabezpieczyc. Poki co cisza o 12 skazanych za porwanie i zabojstwo K.Olewnika wg poprzedniej wersji. A przeciez na zdrowy chlopski rozum to jedna wersja wyklucza druga- jezeli sam sie porwal to nie porwali go ci osobnicy. Czyli siedza za niewinnosc?!
  Albo moj ulubiony, inny przyklad. 5 czy 6 17-latkow zgwalcilo 13 letnia dziewczynke. Czyn ktorego sie dopuscili normalnie definiuje sie “gwalt zbiorowy” i uczestnicy ida siedziec do pierdla (w kazdym cywilizowanym kraju) nasz polski sad w imieniu Polskiej Rzeczpospolitej uznal za “ aktywnosc seksualna z wykorzystaniem nieporadnosci” i “skazal” uczestnikow tejze czynnosci na “poddanie dzialalnosci wychowawczej szkoly”. Oczywiscie wiemy, ze polski sad jest “niezawisly i niezalezny” i byloby niuzasadniona niczym, bezczelna spekulacja laczenie orzeczenia sadu z faktem, ze mamusia jednego z uczestnikow tej ”aktywnosci seksualnej z wykorzystaniem nieporadnosci” jest czlonkiem “sluzb scigania”.
  Wiecej przykladow w moich notkach.
  Przyklad, ktory omawiamy nie jest wiec zadnym wyjatkiem i nasze dzielne “organy scigania” maja pelne rece roboty, ze nie wspomne o obowiazku dostarczania roboty kolesiom tzw. “bieglym” psychiatrom.
  Pozostaje tylko nadzieja, iz szczesliwcy, ktorzy nie mieli ”przyjemnosci” z polskim “wymiarem sprawiedliwosci” przylacza sie do realnych dzialan, zeby ten chory system zmienic.
 • @Grażyna Niegowska
  Nie wiem czy dzialania pokojowe sa realne w dzisiejszej rzeczywistosci. Sprawy zaszly za daleko a bezprawie jest taka normalka, ze ludzie nawet wyczuleni nie zauwazaja.

  Pomarze wiec: jest taka instytucja - ustawodawcza inicjatywa obywatelska. Gdyby tak zebralo sie 100tys albo 200tys obywateli do poparcia i nie odpuscloby sie przy lada klodzie, ktore beda rzucane i znalazloby sie poparcie wsrod prawnikow, i gdyby sie zmienilo zapisy konstytucyjne dotyczace wladzy sedziowskiej a mianowicie - nominowanie na sedziow prawnikow z dorobkiem, ktorych kregoslup moralny i etyczny mozna zweryfikowac, gdyby nominowanie nie bylo monopolem wladzy sedziowskiej czyli Krajowej Rady Sadownictwa, co jest zaprzeczeniem panstwa prawa i rozdzialu trojwladzy, bo Suweren nie ma nic do powiedzenia i wplywu na wybor nawet "przez posrednika" jak np. Sejm czy Senat . Usuniecie imunitetu sedziowskiego - mieszkam w Kanadzie i tutaj sedziowie nie maja imunitetu a jak okaza sie przestepcami odpowiadaja przed sadem jak kazdy inny obywatel. Nie koloryzujac i nie przesadzajac podczas 27 letniego pobytu nigdy nie slyszalam o zadnej sprawie karnej sedziego, czy korupcji sedziego, o lamaniu prawa nie wspominam nawet poniewaz takowe nie ma miejsca i jest zwyczajnie nie do pomyslenia.

  Takie zmiany Konstytucji i odpowiednich ustaw wymogloby ODPOWIEDZIALNOSC wladzy sadowniczej. Obecne zapisy Konstytucji w polaczeniu z nominowaniem totumfackich zoltodziobow, zwyczajnie korumpuje.
  To tak na szybko.
  Pozostaje kwestia zebrania odpowiedniej ilosci twardych bojownikow i odpowiedniej armii wspierajacych.
  Ale to sa chyba marzenia .
  Pozdrawiam serdecznie i noworocznie, zycze samych dobroci w Nowym Roku
 • @faxe
  To prawda, otoczyli sie immunitetami jak kokonem, by trudniej mozna bylo dochodzic swoich praw poszkodownej przez nich ofierze.

  W Stanach rowniez sedzia nie ma immunitetu a jesli sie zdarzy sprzeniewierzenie sedziego to nie ma zmiluj sie.. Jest sadzony jak kazdy obywatel i zaden sedzia nie odwazy sie kryc swgo kolegi, bo za duzo to kosztuje a pozyczke za studia splaca sie przez dlugie lata. Kazdy wiec ceni swoje kosztowne wyksztalcenie i doswiadczenie zdobyte przez lata. Sedzia to uwienczenie kariery prawniczej i rezume musi byc krysztalowe.. Nie ma zoltodziobow asesorow jak w Polsce..

  Przez tyle lat od 1989 roku i wielu ekip rzadzacych nie mozna mowic o jakims usprawnieniu resortu sprawiedliwosci..Sa utrwalane stare nawyki jak tez krycie matactw jednych przez innych w imie zle pojetej falszywie solidarnosci zawodowej.
  Musi byc oddolna inicjatywa obywatelska - odrywanie powoli z zeskorupialej skamieliny wszystkie przypadki lamania prawa, publikowac przypadki lamania prawa ale z nazwiskami a nie zaslaniac matacza nazwa urzedu prokuratura, sad.
  Decyzje wydaja konkretni ludzie, podpisuja sie pod nimi i musza brac odpowiedzialnosc za swoje czyny i slowa jak tez musza miec swiadomosc, ze moga byc poddani pod publiczny osad jako funkcjonariusze panstwowi.W wiekszosci sa to tchorze, ktorzy boja sie faktu ujawniania ich nazwisk, wiec powoli zacznie do nich docierac, ze powinni sie zastanowic zanim cokolwiek podpisza.. droga dluga ale na pewno skuteczna bo przestana byc anonimowi chowajacymi sie za szyldem instytucji panstwowych, ktorym powinno sie przywrocic nalezna powage jako urzedom spolecznego zaufania.
 • @Grażyna Niegowska
  Pani Grazyno,

  Zapomnialam dodac o RPO.

  Wydaje sie, ze ta instytucja wlasnie po to istnieje, zeby dawac falszywa nadzieje. Tylko w sprawach drobnych i "niekontrowersyjnych" w ktorych nie sa umoczeni funkcjonariusze wladzy mozna liczyc ewentualnie na "wlasciwe postepowanie" RPO. Ta sprawa do takich nie nalezy i wynik jest przesadzony.
  Pozdrawiam
 • Dziękuję za zainteresowanie naszą interwencją i wszystkie komentarze
  Maciej Lisowski. Fundacja LEX NOSTRA
 • @Fundacja LEX NOSTRA
  Panie Macieju,

  Tutaj wielu ludzi oczekuje od Pana dzialan nie tylko w pojedynczych sprawach, ale na rzecz konkretnych zmian systemowych.
  Co Pan na to?
 • @faxe
  Oczywiście. Czekam na propozycje zmian systemowych. Sami już pracujemy nad kilkoma istotnymi zmianami.Maciej Lisowski. fundacja@lexnostra.pl

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930