Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 67 komentarzy

Gdzie była policja ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pobicie przez pseudokibiców POLSKIEJ OBSŁUGI EURO 2012 !

 

Pismo Fundacji LEX NOSTRA wysłane do Prokuratora Generalnego w dniu 9.06.2012 r. ok. godz. 10.00

 

Sz.P. Andrzej Seremet

Prokurator Generealny RP

 

Szanowny Panie Prokuratorze

 

Fundacja LEX NOSTRA zadeklarowała pomoc prawną w nagłych zdarzeniach świadczoną kibicom, w tym również zagranicznym turystom.

 

Niemniej jednak z całą stanowczością potępiamy i będziemy potępiać ich agresywne zachowania.

 

W związku a powyższym proszę o udzielenie informacji czy znany jest prokuraturze fakt dotkliwego pobicia polskiej obsługi EURO 2012 przez osoby posługujące się językiem rosyjskim i rosyjskimi flagami państwowymi w dniu meczu Rosja – Czechy rozgrywanego we Wrocławiu ?

Powyższe zdarzenie dokumentuje powszechnie dostępne nagranie video:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&;v=C7D0fNtIdW0

  

Mając na uwadze treść nagrania pytam się: Czy prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie i czy poleciła policji zabezpieczenie materiału dowodowego ?

 

Uważam, iż tylko zdecydowane działania organów prokuratury mające na celu ukaranie przestępców zapobiegnie ewentualnym niepokojom społecznym i antagonizmom o podłożu narodowościowym, tym bardziej, iż nie jest – na podstawie materiału video – przesądzone, że czynów kryminalnych dopuścili się obywatele Rosji, choć na to wskazuje język rosyjski słyszany w tle, rosyjskie flagi państwowe, oraz okoliczności zdarzenia.

 

Jeszcze raz podkreślam, iż w powyższy materiał video nie pokazuje bójki pseudokibiców, ale napadnięcie i katowanie POLSKIEJ OBSŁUGI EURO 2012, tak więc żądamy ustalenia i ścigania sprawców – bez względu na ich narodowość !

 

Jednocześnie uprzejmie informuję, iż Kancelaria LEX NOSTRA jest zdecydowana zapewnić POKRZYWDZONYM pomoc prawną. Koszty tej pomocy opłaci Fundacja LEX NOSTRA.

 

Z uwagi na charakter sprawy pozwalam sobie na umieszczenie treści niniejszego pisma na stronie internetowej Fundacji LEX NOSTRA – www.fundacja.lexnostra.pl

 

Z poważaniem

 

Maciej Lisowski

 Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA 

www.fundacja.lexnostra.pl

KOMENTARZE

 • Policjanci, pewnie...
  dopiero się obudzą jak zostanie pobity ktos z ich rodziny lub ich mieszkania będą zdemolowane przez np niemieckich zadymiarzy, lub rosyjskich kibiców
 • Policjanci sie zastanawiają
  czy to się im kalkuluje bo prezydent zrobił ich w bambuko i zamiast 15 lat pracy muszą pracować dłużej a emerytura dopiero od 55roku.

  Należy więc się spodziewać że nieproszona z góry policja nie będzie reagować.
 • @Antymedyczny 20:30:06
  Poza tym nie zapominajmy, że car Putin osobiście obije mordę każdemu kto dotknie palcem ruskich kibiców. Nawet to zapowiedział ustami swojego ministra.
 • @Jurand 21:30:32
  Mordy bil nie bedzie raczej, mozna za to przypuszczac ze moze wyciagnac kwity na ta, tego itd., w zaleznosci kto w jego mniemaniu bedzie nieposluszny.
 • Chyba najwyższy czas..
  na organiazcję powszechnego poboru do Wojska Polskiego. Każdy mężczyzna zdolny do obrony Kraju powinien przejśc stosowne do swojej profesji przeszkolenie wojskowe i powinien miec przydział do lokalnej jednostki wojskowej. W ten sposób moglibysmy miec paromilionową armię. Zbrojeniówka mogłaby byc w tych czasach kryzysu pozytywnym impulsem dla gospodarki. Np w Szwajcarii każdy pilot cywilny jest także wojskowym, ma konkretny przydział i np potrafi lądowac na autostradzie.
 • Maciej Lisowski
  Do wszystkich piszących w internecie o wielkości Rosji, jedności Słowian, etc., komunikat - może mam trudny charakter, bo jak ktoś wchodzi z butami do mojego domu, bije moich braci, przystawia się do mojej narzeczonej i chce mój zegarek - to niechby był to największy łobuz na kontynencie, to i tak dostanie w mordę ! - Ja osobiście nie mam ochoty na dupczenie mnie przez jakiegoś niedźwiedzia, który w trakcie będzie mi szeptał do ucha teksty o "jedności Słowian"... Uczciwość za uczciwość, a cios a cios - bez zgniłych kompromisów, inaczej zwanych służalczością !!!
 • Panie Macieju...
  w pełni sie z Panem zgadzam. Nie może byc mowy o tolerowaniu chamstwa przez gosci korzystających z naszej gościny. Ktoś chyba chce Polaków przyzwyczaic do zaciskania rygorów okupacji, że to niby każdy przyjeżdżający z zagranicy będzie nam mógł pluc w twarz. Koniec z taką POLSKĄ GOŚCINNOSCIĄ!... Ale trzeba też wziąśc pod uwage taką mozliwośc ze do Polski nie przyjechali rosyjscy kibice a przede wszystkim funkcjonalriusze służb specjalnych. A wtedy sprawa wygląda zupełnie inaczej. W Rasji także działa medialna manipulacja i zwykli ludzie sprzed telewizora są tkimi samymi ofiarami jak my. I tutaj należy upatrywac mimo wszystko jedności w tej niedoli, chyba to maja na myśli piszący o jedności słowian. Wszystko wskazuje na to że większośc kibiców rosyjski to służby. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję cennej patriotycznej idei Pana Fundacji
 • Maciej Lisowski
  Panie Janie, dziękuję za pozytywne słowa. Prywatnie bardzo lubię Rosjan, ale tych "zwykłych" - serdecznych. Nie znaczy to, że mamy co chwila przyjmować służalczą postawę wobec Państwa Rosja, które - jak mi się wydaje - nigdy nie liczyło się z narodem rosyjskim - jak Pan zapewne też zauważył. Rzeczywiście, nie jest wykluczone, że to co miało miejsce we Wrocławiu nie było spontanicznym zachowaniem bandytów... Dlatego też - we wczesnych godzinach rannych - wystosowałem pismo do Prokuratora Generalnego ( z uwag na wagę sprawy ) z żądaniem natychmiastowych działań celem ujęcia przestępców. Dzięki działaniom w internecie wielu osób, sprawy nie udało się "zamieść pod dywan", choć nasze władze nie dostrzegały sprawy. Być może to jest jakaś taktyka - "nic się nie stało", ale stało się - Polacy, którzy w dodatku reprezentowali służby organizatorów zostali dotkliwie pobici, pomimo nie stawiania oporu ! Stało się i nie zaprzeczymy rzeczywistości. Teraz jest ten moment, gdzie Państwo Polskie powinno pokazać swoją siłę poprzez działanie właściwych organów Państwa, którego podstawowym zadaniem ( przynajmniej w demokracji ) jest właśnie ochrona swoich obywateli. Próby robienia z tego zajścia sprawy politycznej - jakkolwiek by się potoczyły - będą ze szkodą dla Polski. Sprawcami są konkretne osoby, nie naród i dlatego rano żądaliśmy od prokuratury właściwych działań, a nie udawanie, że "nic się nie stało"...
 • @Jan Paweł 20:08:12
  Jak było-relacje z sektoru kibiców rosyjskich. Użytkownik anonimowy ~wowo: Opis wydarzeń gościa , który był na meczu we Wrocławiu - ciekawa lektura: Byłem wczoraj na meczu Rosjan z Czechami i powiem, że Rosjanie to prawdziwi debile. Zaczynając od początku. Jadąc do Wrocławia pociągiem (relacja Warszawa- Wrocław) spotkałem już wielu Rosjan. Ich zachowanie nie było być może ... rozwiń całośćprawidłowe (wielu biegało pijanych, porozbieranych od pasa w góre po pociągu), ale stwierdziłem, że to nic złego. Jednak jak się później okazało były to złego, dobre początki. W drodze na stadion usłyszałem kolejne rzeczy. Siedziałem mniej więcej w połowie długości autobusu. Za mną cała masa Czechów, którzy być może byli głośni, ale kulturalnie się zachowywali. Zdarzali się wśród nich pojedynczy Rosjanie, ale nic im się nie działo. Z przodu siedzieli, albo raczej stali kibice rosyjcy. Po około 2 przystankach podszedł do Nas młody Rosjanin, spytał o wynik meczu naszej reprezentacji. Sam rozpoczął ze mną rozmowę i powiedział, że musiał przejść na środek autobusu, ponieważ z przodu są KIBOLE Spartaka Moskwa i po spytaniu go skąd jest (on powiedział jakąś nieznaną miejscowość) i za kim jest (mówił, że za reprezentacją, a nie typowo za jakimś klubem) kazali mu wypieprzać. Wtedy poradził mi, żeby z nimi nie zaczynać. Na meczu siedziałem w sektorze rosyjskim i to co się działo, wołało o pomstę do nieba. Ludzie płakali i prosili i pomoc stewardów, ale ci po 10 minutach poszli i powiedzieli, że nie mogą sobie poradzić. Ja patrzyłem na to z małego kąta, ale kilka miejsc obok mnie ludzie płakali i już po 10 minutach meczu wychodzili. W sumie nie dziwie się skoro młodej dziewczynie, stary, pijany i obskurny Rosjanin pokazuje jego "klejnoty". Wielu z nich skakało na krzesełkach, a już najbardziej śmieszną sytuacją było, kiedy palili papierosy. Po przykazaniu przez stewardów, że nie można palić, podawali kolegom i mówili, że oki, a tamten pali dalej. Nie rozumiem tylko jednego. Skoro nie mogli sobie z tym poradzić, dlaczego nie wezwali policji. Chyba tylko dlatego, że teraz powiedzą jaka super organizacja i jak to sobie poradzili, żeby nie wyszło na jaw, że już pierwszego dnia nie radzą sobie. Gdyby sytuacja działa się na polu ligowym, wezwali by czołgi, helikoptery, złapali by nawet osoby które przykleiły gumę do żucia na krzesełku, a później chwaliliby się walką z chuligaństwem. Ps. żeby nie było tak źle, powiem tylko, że stewardzi, świetnie sobie poradzili z sytuacją kiedy wybita w trybuny piłka została złapana przez jakiegoś Polaka i nie chcieli jej oddać. W pięciu podeszli do jednej osoby i świetnie ja przeszukiwali aż w końcu znaleźli. Praca na medal. http://wiadomosci.onet.pl/regi...
 • @Fundacja LEX NOSTRA 22:37:58
  Rosjanie to chazaromongołowie i skrzyżowane z nimi ludy fińskie, to bizantyjska swołocz, nigdy Słowianie.
 • Maciej Lisowski
  W nawiązani do opisu naocznego obserwatora - właśnie tak ! Od samego początku tej sprawy zadajemy pytanie - gdzie była policja ??? kilka miesięcy wcześniej jechałem w poniedziałkowe popołudnie z Warszawy do Białegostoku i po przekroczeniu granicy województwa podlaskiego... zatkało mnie. Najpierw na kolejnych stacjach benzynowych zobaczyłem po kilkadziesiąt ( dosłownie ! ) radiowozów i mrowie policjantów. Pomyślałem, że jakieś ćwiczenia, etc. Po kilku kilometrach dopiero się zaczęło. Kilka punktów kontroli, gdzie dosłownie sprawdzono każdy samochód i pasażerów. Oczywiście na każdym punkcie dziesiątki policjantów, psy, specjalistyczny sprzęt - włącznie z samochodem do przewozu ładunków wybuchowych. I tak przez kilkadziesiąt kilometrów, które pokonaliśmy w ... kilka godzin. Gdy dojechaliśmy w końcu do Białegostoku byłem święcie przekonany, że to jakaś akcja antyterrorystyczna lub jakiś żołnierz uciekł z jednostki zabierając broń, etc. Okazało się, że tego wieczoru odbył się w Białymstoku mecz piłkarski Jagiellonia - Legia Warszawa...
 • Lex Nostra 23:44:06
  Słusznie Państwo postąpiliście. Myślę że w tym momencie reprezentujecie wolę Narodu, bo chyba każdy Polak podpisałby sie pod tym sformułowanym przez Pana pismem. Zgadzam się że nie mozna utożsamiac garstki zwyrodnialców z całym narodem rosyjskim, ale niestety to własnie oni sa teraz wizytówką tego kraju i to oni tworzą ten negatywny wizerunek i niestety to własnie dzięki nim Rosja będzie odbierana jako kraj zdziczały. Zgadzam się z tym że powinni oni byc wyłapani i najlepiej natychmiast deportowani z Polski. Pozdrawiam
 • Lex Nostra 07:32:
  To jest własnie pokaz bezsilności panstwa, które potrafi tylko okupowac polskich obywateli, przy zupełnym braku realizacji swoich powinnosci do których to Naród powołał to państwo. Wrocław jest doskonałym przykładem słabości Państwa. Ci policjanci przecież po służbie chyba wracają do swoich domów?, do sąsiadów którym chyba patrzą w twarz?, co wtedy czują?
 • Kula Lis 06:47:54
  Więc chyba juz nikt nie ma watpliwości że EURO jest prywatnym biznesem UEFY, kraje które organizują ten cyrk ponoszą koszty jego organizacji natomiast jak widac, koszty wcale nie kończa sie wraz rozpoczeciem imprezy, bo tak de facto, te moralne, obyczajowe itd dopiero sie zaczynają. Chyba coraz więcej osób przeklina to EURO i osoby które nam ten bajzel zafundowały
 • Kula Lis 06:47:54
  Zaś te wszystkie radiowo-telewizyjne kalkierskie dziennikarzyny powinny sobie zobaczyc jak wygląda w praktyce i jakie są koszty tej niby promocji Polski na świecie. Ja dziękuję za taką promocję po trupach. Promocję to nam robią nasi Rodacy wygnani za chclebem z Kraju, którzy swoja fachowością powodują że są poszukiwani na tamtejszych rynkach, tak że nawet czasami tubylcy podają się własnie za Polaków by dostac pracę.
 • Kula Lis 06:47:54
  Te dziennikarzyny (i inne anlityki i komentatory życia społecznego) w tych telewizorach próbują tłumaczyc pospólstwu (w ich mniemaniu) że to dzięki EURO w Polsce powstaną autostrady, hotele i tego typu srele morele. Tak jakby bez EURO niczego nie dało się zrobic. Oni myślą że jak już skończyli jakiś tam (nikomu niepotrzebne) studia, to myślą że mogą ten Naród bezkarnie poniżac tym bajerowaniem. W tym swoim ograniczeniu nie widzą że oni ten Naród obrażają, robią z ludzi durnia! Otóż panowie (nikomu nie potrzebni -bez was ten Kraj będzie się także rozwijał i to może o wiele lepiej) da się zrobic i to o wiele więcej. Bo np w tym konkretnym naszym przypadku, te 4,5mld zł można by przeznaczyc na inne bardziej potrzebne (niz stadiony) cele. Zaś autostrady nie musiałyby byc partaczone w pośpiechu.
 • Jan Paweł 8:22:04
  i co chyba najważniejsze: do Poslki na te tygodnie EURO dni nie przyjężdżałaby swołoc z całej europy (nie obrażając tych prawdziwych kibiców). Dziekuję! ale na takiej promocji to chyba żadnemu rozsądnie myślącemu Polakowi nie zależy
 • @Fundacja LEX NOSTRA 07:32:17
  http://bombardier.nowyekran.pl/post/64976,nie-dajmy-soba-manipulowac-myslmy
  //
  Oni tylko czekają na to, abyśmy zaatakowali ruskich. Wtedy monitoring będzie działał, wszystkie reżimowe media będą dysponowały dziesiątkami nagrań dokumentujących to, jak polscy kibole psują "święto sportu", a bohaterska policja broni grzecznych kibiców z Rosji przed polskimi bandytami. BBC nakręci kolejny film, w którym jakaś nowa Leni Riefenstahl pokaże światu, jakim to okropnym krajem jesteśmy.
  //

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930