Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 67 komentarzy

W zakładzie karnym szykanują za list od adwokata ?!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sprawa szykanowania p. Łukasza Bieda w ZK Rzeszów.

 

Szanowni Państwo

Łukasz Bieda nie jest groźnym przestępcą, odbywa karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, pozostały do odbycia jeszcze 2 lata. Od pewnego czasu jego rodzina informowała nas że p. Łukasz jest bity i szykanowany przez strażników i personel więzienny. Korespondowało to z relacjami innych osadzonych w tej jednostce penitencjarnej.

Po tym jak po otrzymaniu listu od adwokata z Kancelarii LEX NOSTRA został pobity i nie pozwolono mu na widzenie z najbliższymi ( zapewne by ukryć ślady pobicia ), a korespondencja przesyłana przez niego nie docierała do adwokata oraz Fundacji LEX NOSTRA, postanowiliśmy go odwiedzić w Zakładzie Karnym w Rzeszowie.

Na nasze pytanie o termin spotkania – wysłane w ramach standardowej procedury - otrzymaliśmy zdumiewającą odpowiedź ( a raczej bełkot ), iż widzenie ze skazanym jest niemożliwe z uwagi na cyt.: "konieczność zapewnienia osadzonemu bezpieczeństwa osobistego (czynniki o których nie mogę informować) oraz względy resocjalizacyjne mające na celu kształtowanie wśród osób pozbawionych wolności postaw prospołecznych umożliwiających właściwe funkcjonowanie w społeczeństwie po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.”

Według informacji od żony od kilku dni p. Łukasz Bieda nie skontaktował się z nią telefonicznie, a robił to regularnie – dwa razy w tygodniu !

Obawiając się o życie i zdrowie p. Łukasza Biedy wystąpiliśmy do gen. Jacka Włodarskiego - Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z wnioskiem o jak najszybsze podjęcie działań, tym bardziej, iż na terenie Rzeszowa obowiązują zapisy Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, a nie sobiepaństwo lokalnych watażków i prawo silniejszego.

Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

materiał dostępny jest na stronie Fundacji LEX NOSTRA ( www.fundacja.lexnostra.pl ) :

http://fundacja.lexnostra.pl/index.php/strasburg-potwierdza-bezprawny-areszt--przedsibiorca-siedzi-dalej-/93-w-zakadzie-karnym-szykanuj-za-list-od-adwokata

KOMENTARZE

 • @Grażyna Niegowska 09:46:07
  Świadczy o tym chociażby treść odpowiedzi na nasze rutynowe pismo w sprawie widzenia z p. Łukaszem Bieda - zupełny bełkot i "mowa trawa". Jego treść jest dostępna na naszej stronie ( link na końcu powyższego artykułu ). Maciej Lisowski
 • @Fundacja LEX NOSTRA 10:15:53
  Na odmowę widzenia przysługuje chyba skarga do organu, któremu ZK podlega?
 • Tiaaaa...
  Nihil novi in, krzywe, Rzeszów...
 • najlepsze w tym wszystkim jest to...
  że my wszyscy jedziemy na jednym wózku i stąd zupełnie niezrozumiałe jest to zachowanie tych strażników ich przełożonych, komendanta a nawet jeszcze, jeszcze wyżej:-) Wszyscy podlegamy tym samy prawom depopulacji, trują nas wszystkich jednakowo chemtrailsami, gdzie specjalnie spreparowane pyły azbestu, ale i inne dziadostwa powodują m.in niebezpieczne choroby płuc (śmiertelnośc z powodu chorób płuc przesunęła się na... drugie miejsce). Umiera się w długich męczarniach dusznosci. Dalej, trują nas wszystkich chemicznymi produktami żywnościowymi itd, itd i zupełnie niezrozumiałe jest w tym wszystkim to dobijanie się między sobą...
 • @bez kropki 15:29:33
  Zawsze mówiłem że mam,dziadowskie sądy, prokiuraturę. Teraz dopiszę że mamy katowskie zakłady karne . Pierwszy jest ten w Rzeszowie.
 • kanton...
  w innych nie jest lepiej, skoro więźniowie "wolą popełnic samobójstwo"
 • @Jan Paweł 19:17:02
  Tak, ty i inni narzekacje, biadolicie...

  A to, co jest teraz, to dopiero poczatek.
  Nadchodzi WIELKI ucisk.

  Bedziecie wiec biadolic, narzekac, chorowac, marsze uzadzac, lub nie urzadzac, pielgrzymki...., ale NIE wpada wam nawet do glowy, ze jest jedna rzecz, TYLKO jedna rzecz, ktora juz dawno powinniscie zrobic, a NIE robicie.

  Zbieramy konsekwencje za nasze czyny i za ich brak.
 • Bardzo ciekawe....
  .
  ....że więzień nie ma prawa do natychmiastowej obdukcji na życzenie,
  dokonanej przez cywilnego, niezależnego lekarza.

  Władza tworząca system penitencjarny, dobrze się zabezpieczyła, bo we
  wszystkich jej najważniejszych sferach prawo do niezależnej interwencji
  jest czysto fikcyjne. Takie sfery jak wszelki formy rządzenia, policja, prokuratura, sądownictwo, zakłady penitencjarne, fiskus, bankowość - wszystkie są tak skonstruowane że zupełnie nie funkcjonuje tam możliwość
  indywidualnej interwencji.
 • Dodam...
  .
  ...dla wyjaśnienia, że możliwość indywidualnej interwencji jest zablokowana
  poprzez celowe ustanowienie jej procedury w taki sposób aby nie była ona
  skuteczna.

  Przykładem jest tu obecny problem śladów pobicia w więzieniu, które mogą być zbadane poza systemem dopiero kiedy znikną.
 • i co możecie ?
  możecie im skoczyć ! HA HA HA !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930