Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 67 komentarzy

Opór przed złem – czynny czy bierny ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sprawa Bogdana Goczyńskiego.

 

Szanowni Państwo,

 

Dziś odbyło się posiedzenie Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie uchylenia tymczasowego aresztowania p. Bogdanowi Goczyńskiemu. Został on tymczasowo aresztowany w sprawie o rzekome niepłacenie alimentów.

Sąd nie przychylił się do zażalenia adw. Anny Sadowskiej z Kancelarii LEX NOSTRA na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Nie wyraził też zgody na rejestrowanie przebiegu posiedzenia przez ekipę LEX NOSTRA TV.

Uzasadnienie było krótkie: nie odbieranie przez p. Bogdana Goczyńskiego wezwań, rzekomy brak kontaktu z kuratorem i rzekome stwierdzenie przez telefon pracownikowi sądu, który chciał go telefonicznie zawiadomić o terminie rozprawy, że „go to nie interesuje”.

 

Szanowni Państwo,

Bogdana spotkało zło, zło w najczystszej postaci, w wykonaniu zdeprawowanych osób, które doprowadziły do utraty przez niego dzieci, zasądzenia astronomicznych i nierealnych do zapłaty alimentów, a w końcu do skazania za rzekome pobicie - bodajże swojej teściowej.

Długo zastanawiałem się co napisać na ten temat. Można „odbijać piłeczkę” z sądem dlaczego wezwania nie odebrał, ale nic z tego nie wynika…

Tu jest problem fundamentalny – co ma uczynić człowiek, bezbronny, bezsilny i przytłoczony skalą zła, totalitaryzmu w wykonaniu bezwzględnych i cynicznych osób, przekonanych o swojej wszechmocy i bezkarności ?

 

Co powinienem zrobić z sędzią o danych Piotr Maksymowicz ( Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście ), który w stylu ubeckiego oprawcy zastrasza mojego kolejnego lekarza, aby ten zaprzestał leczenia mnie ? A ta karykatura sądu prowadzi od 2008 r. przeciwko mnie kapturowy proces, gdzie jestem podejrzany o rzekome wykroczenie… Wcześniej miałem z tym chłoptasiem proces cywilny.

Szanowni Państwo,

Świat od zarania dziejów zna w tego typu sytuacjach wiele postaw ludzkich – od skrajnej rozpaczy do chwytania za broń.

Bogdan ma naturę, psychikę, a nawet posturę osoby, który „nie skrzywdziłby nawet muchy”. Wybrał opór bierny – psychiczną nieakceptację takiego stanu, w którym zmusza się go do uczestniczenia w farsie sądowo-prokuratorskiej.

Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym odpowiedziała w sposób, który zna najlepiej – użyciem przemocy, osadzeniem Bogdana w areszcie.

 

Nawet z najnowszej historii Polski znamy przykłady, gdy bierny opór był „łamany” pałkami i kulami karabinowymi – z różnym skutkiem.

Znamy też przykłady podejmowania czynnego, a nawet zbrojnego oporu – też z różnym skutkiem.

 

Szanowni Państwo,

Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym wypowiedziała wojnę naszemu społeczeństwu. Bo jak można inaczej nazwać stosowane przeciwko nam środki represji ? Jak można inaczej nazwać uprawianą kpinę ze społeczeństwa ? Jak można inaczej nazwać sprawę prokuratora, który w zamian za seks umorzył sprawy kilkunastu podejrzanym, a któremu koledzy odmówili uchylenia immunitetu ? To jest demonstracja przed nami ich „siły” i bezkarności – tak jak to robiły przez wieki barbarzyńskie ordy.

 

Wojna to szczególny czas, w którym krystalizują się ludzkie postawy, hartują serca i sumienia.

 

Jak należy postąpić ? – to pozostawiam każdemu sumieniu z osobna… Wasz wybór, bo jeszcze jesteście WOLNI !

 

Bogdan nie bał się – podjął bierny, pokojowy opór. Dlatego musimy być z nim ! Dziś On – jutro my !

 

Maciej Lisowski

Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

KOMENTARZE

 • Najwyższy czas UJAWNIAĆ łamanie prawa, nazwiska i fotografie ludzi postsowieckiego
  nieludzkiego, zbrodniczego systemu, ktory zniewala polskich obywateli od zawsze. Bezkarność homosovieticusow powala, bo trudno ich nazwać cywilizowanymi, kiedy ignorują ustanowione prawo. Najgorsze jest to, ze kolejni ministrowie, a po 1989 r sporo ich było nie zrobili NIC, by wyeliminowac korupcję, łamanie prawa i praw człowieka poza brakiem w łapę olbrzymich uposażenia.

  W grupie posowieccy sędziowie i prokuratorzy czuja sie pewnie, ale pojedynczo to są tchorze. Gdzieś taki tchorz jeden z drugim mieszka, ma sąsiadów, znajomych. Drukować ulotki z ich fotografiami, opisem łamania prawa i rozrzuconych w publicznych miejscach wszędzie.. Niech ludzie wiedza z kim bedą mieć do czynienia któregoś dnia, bo w Polsce a pisze to z własnego doświadczenia NIKT nie zna dnia ani godziny kiedy go mafia zatakuje bez powodu.
  Nie masz długu, to ci wymyśla z sufitu + odsetki od sufitowej kwoty
  Masz dom, to go stracisz, bo spodobał sie jakies mendzie, która ma znajomosci w sadzie, notariacie, wykorzystają czas, kiedy nie było kogoś w kraju..
  W zamian dostaniesz fałszywy dokument, ktory czyni cię przestępca, bo pazernej mendzie wciąż mało.
  Chcesz dochodzić swoich praw jako poszkodowany, nie licz na to bo wnosisz sprawę do tej samej posowieckiej mafii, która cię okradla.
  Po raz kolejny strata, bo za POzorowane POstepowanie chcą kosztów sądowych, za z góry przegrana sprawę..
  Trafiasz na zimowe milczenia OMERTA.
  Jak sie to komuś przytrafiło to dlaczego nie innym, drogę maja przetarta..
 • Ja jestem...
  Za nim.
  Pozdrawiam.
 • @Eclipse 16:03:06. Powinno być "braniem w łapę " olbrzymiego uposażenia
  Jest to w pierwszej kwestii postu. Mam iPada i system czasem mi zmienia słowa i sens.

  To samo jest w przedostatnim zdaniu ze zmowy zrobiło zimowy..
  Fajna zabawa..
 • Fundacja LEX NOSTRA
  .
  Bardzo proszę mi wyjaśnić. Dlaczego pani adw. Anna Sadowska z Kancelarii LEX NOSTRA, nie postawiła szczegółowego sprzeciwu wobec konkretnych
  przyczyn uwięzienia Bogana Goczyńskiego, jakie wymienił prokurator.

  Tym samym pani ta umożliwiła banalnie łatwą odpowiedź prokuratorowi
  i niejako automatyczny werdykt sądu.

  Coś mi tu nie gra.
 • Tak z nimi nie wygramy, męczy mnie takie rozdrabnianie się, ale ludzi ratować trzeba już fakt faktem
  Trzeba zdobyć władzę (na razie demokratycznie próbujemy) i wysłać ich do domu, oczywiście bez emerytur, immunitetów, przywilejów, niech zapieprzają na budowach, jako kelnerki do 67 roku życia, zresztą dość już zarobili na godne życie.

  Zmieńmy system prawny i nie będzie takich sędziów, takich prokuratur, poukładamy to na nowo żeby nie było możliwe takie szykanowanie WIĘZIENIEM z byle pierdoły nawet gdyby był "winny" z "litery prawa".

  Niemniej za krzywdy ludzkie winni muszą zostać surowo ukarani, lustracja czynów wymiaru sprawiedliwości, zaludnią się cele od... sędziów... a już tam więźniowie będą wiedzieli jak ich potraktować SPRAWIEDLIWIE ;)
 • @Multimir 17:39:18
  Ponieważ wszelkie argumenty zawarte były w pismach procesowych. Tylko naiwni ludzie wierzą w "teatrzyk" odgrywany na sali sądowej. A skoro Pan byłby skuteczniejszy - to zapraszam Pana na salę rozpraw w obronie p. Bogdana Goczyńskiego !
 • co się dzieje?
  Pan Bogdan zadarł z żoną i ma hece z polską Temidą. Przez lata krakowski aktor ma procesy o molestowanie syna, bo rzucił żonę dla kochanki. Gdyby nie rzucił, to przecież nie miałby tych procesów, choć jego czyny (jakie by one n ie były) byłyby te same. A Temida daje się uwikłać w tego typu rodzinne sprawy. Jak można wyznaczać niebotyczne alimenty p. Bogdanowi, skoro zarobki na to nie pozwalają? Czy jakiś prawnik (może sam Gowin) wyjaśni te sprawę? Ja mam szarpaninę po sądach, bo jakiejś nawiedzonej babie wydumało się, że pisałem z innego konta na portalu i polazła do sądów. Sędzia kompletnie spartolił sprawę i teraz będziemy sądzić się przez całe lata, co żadnej ze stron nie przyniesie chwały. A najmniej durnym prawnikom.
 • @Fundacja LEX NOSTRA 21:54:00
  .
  Nie kupuję tej odpowiedzi, pomijającej meritum sprawy. Jakoś na zachowanie prokuratora nie było sprzeciwu, pytań etc. Mała dziewczynka wyszła i powiedziała „ja ciem” po czym
  zamilkła. Budzi to moje podejrzenia, że rozprawa mogła być ustaiwona.

  Czyżby „fundacja” nie niczym się nie różniła od innych fundacji „broniących” praw człowieka których dziwne zachowania budzą poważne wątpliwości co do ich deklarowanego celu?

  Zaś zastosowana prze Fundację LEX NOSTRA technika ataku personalnego świadczy, że „fundacja” ma coś na sumieniu. Zachowanie
  to odbieram jako próbę uniknięcia wyjaśnienia. Jest czego unikać???

  Przykład adwokata pracującego na korzyść strony przeciwnej:

  // W Krakowie (jak pamiętam) pewien nowy właściciel kamienicy postanowił wykwaterować jej najemców, a nie mając żadnych prawnych środków zaczął „tradycyjnie” odcinać prąd, gaz, wodę, kanalizację i w ogóle uprzykrzać życie mieszkańcom jak się tylko dało.

  Mieszkańcy skrzyknęli się, wzięli adwokata i podali kamienicznika do sądu. Rozprawa cywilna trwała długo, a pamiętać trzeba w jak strasznych warunkach mieszkali. W końcu wobec oczywistego bezprawia właściciela, sąd przyznał im rację i nakazał przywrócenie odciętych mediów.

  Wtedy dopiero się okazało, że mieszkańcy wystąpili przeciw podmiotowi który wcale nie był właścicielem kamienicy. Po prostu nie posiadał budynku Józef B. tylko firma Dzwon Józef B.

  Pytanie retoryczne – czy adwokat i sędzia nie wiedzieli o tak podstawowym błędzie i przez cały długi proces pozwalali Józefowi B. występować jako właściciel? //

  Miała miejsce paskudna ustawka. Cała sfera prawna zasadniczo działa w ten sposób ponieważ wszyscy adwokaci dopuszczeni są po przepuszczeniu przez to samo kwalifikacyjne sito. Siłą rzeczy należą do tego samego środowiska.

  * * *

  Ponawiam pytanie - czy pani adwokat, zgodnie z normalną praktyką nie powinna się odnieść do powodów nałożonego aresztu na Bogdana Goczyńskiego, jakie podał prokurator?

  Jeżeli odpowiedz brzmi "nie" to proszę o uzasadnienie.
 • @Multimir 05:53:42
  .
  Także proszę o ewentualną konkretną krytykę postępowania prokuratora.
 • Istnieje podejrzenie, że Bogdan Goczyński został skazany przez skorumpowany wymiar sprawiedliwości na śmierć. ...
  Demonstracja poparcia dla Bogdana Goczyńskiego http://www.youtube.com/watch?v=e58SIb9XmMM

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930