Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 67 komentarzy

Strasburg potwierdza bezprawny areszt – przedsiębiorca siedzi dalej !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wywiad z Marianem Wegera jest dostępny na stronie Fundacji LEX NOSTRA ( www.fundacja.lexnostra.pl )

Szanowni Państwo

 

Przedstawiam sprawę przedsiębiorcy p. Mariana Wegera, który przebywa w Areszcie Śledczym w Lublinie już 9 ( dziewięć ) lat.

Marian Wegera nikogo nie zabił, nie napadł, nie zgwałcił. Siedzi już 9 lat - „Winą jego”, podobnie jak wielu innych „przedsiębiorców – przestępców”, jest to, że chciał działać w kraju opanowanym przez ponadpartyjne i ponadlokalne sitwy wysoko postawionych ludzi, które zajmowały się i nadal zajmują zabieraniem przedsiębiorcom ich majątków. Kto się sprzeciwił – ginął, „popełniał samobójstwo” lub szedł do aresztu.

„Winą” Mariana jest to, że przyjechał do Warszawy jako „zamożny przedsiębiorca z prowincji”. Można by rzec: sam wlazł myśliwym pod lufę strzelby, a mając na uwadze środowisko ludzi, którzy go zniszczyli – niemal dosłownie wszedł pod lufę strzelby.

           „Winą” Mariana jest to, że miał ciężko zarobione pieniądze i plany biznesowe, ale nie miał wiedzy o życiu w tym kraju, nie miał przysłowiowego wujka w SB, policji, sądzie, prokuraturze…

           Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy m.in. pismo Fundacji LEX NOSTRA do Krzysztofa Wojtaszka - Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie, materiał video, oraz skan pisma Posła Joachima Brudzińskiego.

 

           Proszę wszystkich o wsparcie sprawy Mariana Wegara poprzez rozpowszechnianie materiału o nim i przesyłaniu pism lub maili do Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie wspierających poniższe pismo złożone przez Fundację LEX NOSTRA.

           Z poważaniem

 

Maciej Lisowski

Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

 

Opis sprawy dostępny jest na stronie Fundacji LEX NOSTRA - http://fundacja.lexnostra.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=87

KOMENTARZE

 • Przestępcze stalinowskie bydlaki rodem z NKWD
  A autorzy tak ludobójczego prawa winni sami siedzieć.
  Polska zaczyna być krajem czerwonych kmerów.

  Przyjdzie na nich kryska. To państwo nie wytrzyma kryzysu, jak i Europa, a wtedy będą zdani na naszą sprawiedliwość.
 • Leczyć złamanie maścią?
  .
  // kraju opanowanym przez ponadpartyjne i ponadlokalne sitwy wysoko postawionych ludzi, które zajmowały się i nadal zajmują zabieraniem przedsiębiorcom ich majątków //

  W takim razie dlaczego fundacja nie zajmie się wyjaśnieniem pochodzenia tej, bądź co bądź, formy wyższej władzy. Dlaczego tajne służby nie działają w tej sprawie. Nie widzą czy to po prostu planowa forma zarządzania krajem?

  Nie ufam temu co spektakularnie kopie się z koniem, a nie stara się wyjaśnić czyje to zwierzę i co tutaj robi.

  Także struktury międzynarodowe, w dziwny sposób, jedynie przymuszone procedurą, w wyniku czyjejś inicjatywy, raczą zauważyć tylko pojedynczą sprawę w odseparowanym od meritum aspekcie. W tym wypadku jest to widzenie tylko „zbyt długiego aresztu śledczego” a nie fali, zalewu bezprawia.

  Kto nie sięga do istoty i przyczyn problemu, kto nie idzie w górę, nie szuka wyżej – rozprasza.
 • Czy Strasburg nie jest aby zasloną dymną....
  .
  .... aby Komisja Europejska nie była zobligowana do działań w takich sprawach? Aby nie musiała zajmować stanowiska i tym samym "dostrzec"
  problem, co z kolei spowoduje pytania o działanie w tej sprawie.

  Czy "nasz" RPO nie jest aby takim samym odgromnikiem, kierującym skargi
  obywateli jak najdalej od władzy.

  Różne fundacje "dobrej sprawy" przez 20 lat także osiągały "wyniki" podobne do Strasburg`a i RPO, a jakoś nie dostrzegały, że tutaj trzeba sięgać wyżej.

  Czyżbyśmy, jako społeczeństwo, nie mieli w ogóle obrony?
 • Od czasow stalinowskich w sowieckim bastionie sądowym nic nie zostało zmienione
  Jest kontynuacja od 1945 roku niszczenia Polaków wszelkimi sposobami..
  Wyrok śmierci w sfingowanym procesie za czasow stalinowskich teraz jest zmieniany na kilka wyroków jak w przypadku opisanym powyżej, by więzień dokończył żywot wlasnie w ich łapach, by im sie nie wymknął..
  Jeśli nie dosiegnie nieszczęśnika " grasujacy seryjny samobójca" to zginie dreczony chorobami nie mając możliwości kontaktu z lekarzem...

  Polak nie może posiadać majątku, nie może miec własnej firmy, niszczy sie polska rodzine tak finansowo jak i moralnie. Ma POzostac niewolnikiem we własnym kraju, o czym swiadczy opisany w notce przypadek.
  Sądowy i prokuratorski wrogi represyjny posowiecki element okupujacy i ciemiezacy Polskę i Polaków nie uznaje żadnego prawa krajowego jak i wyrokow Trybunału Praw Człowieka w tym konkretnym przypadku.

  W tej sytuacji mam pytanie..
  Czyż nie powinno sie zawiadomic Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu
  ze Polska / ignoranci prawa z Lublina/nie respektuje wyroków Trybunału?
  Należy to niezwłocznie uczynić, bo Polska ratyfikowala Konvencje Praw Człowieka do bezwzględnego przestrzegania i żadna sitwa z Lublina nie może sie temu przeciwstawic.
 • @Eclipse 15:38:47
  Marian Wegara jest 9 lat w areszcie. Wiele różnych rzeczy czytałem na NE, ale żeby człowieka trzymać w areszcie tyle lat, to jest ...brak mi słów na określenie tego zdarzenia.
 • @kanton 15:53:21. Potwierdza sie co napisałam powyżej ...
  Od czasow stalinowskich NIC sie nie zmieniło w sądowo- prokuratorskim
  zmurszalym bastionie posowieckim niszczym Polaków.

  Nie można nazwać Polski krajem wolnym, kiedy sady i prokuratura są instytucjami wrogimi dla swego obywatela, lamiacymi nagminnie prawo..
  do cywilizacji mentalnej w tym środowisku daleko..

  To jest TOTALITARYZM w czystej POstaci..

  - ma ktoś jeszcze wątpliwości?
  Jeśli ktoś ma to musi być jednocześnie świadomy, ze nie zna dnia ani godziny, kiedy podzieli los Mariana Wegara i innych przedsiębiorców - bankrutow nie z własnej woli..ostatnio wykiwani przedsiębiorcy przy budowie autostrady, ktorzy są zmuszani przez reżim do zapłacenia podatków od niezaplaconej pracy.

  Nie ma pieniędzy, nie ma podatków ... Zasada przestrzegana w cywilizowanym kraju..ale nie sowieckiej mentalności urzedasow roznych instytucji..

  Słabe sądownictwo - słabe państwo ..naczynia POlaczone
 • WSTRZASAJACE - TO NIE MOZE UJSC BEZKARNIE
  Prosze panstwa o zamieszczanie czesciej podobnych tekstow - choc mam nadzieje ze az tak drastycznych przypadkow lamania prawa przez "prawo" nie ma w Polsce zbyt wielu. Ale moze sie myle?

  Gdyby byla u nas powszechna wolnosc wypowiedzi, gdyby mozna bylo jawnie, swobodnie, bez obawy przed jakimikowiek sankcjami prawnymi i prywatnymi przedstawiac publicznie dzialania funkcjonariuszy "prawa" i tym podobnych, informowac o nich opinie publiczna, wlacznie z nazwiskami tych osobnikow, nie byloby takich przerazajacych przypadkow, jak ten przez was opisywany.
 • Musi być powiadomiony Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, ze Polska
  / sitwa prawnicza w Lublinie / nie respektuje wyroków Trybunału.

  Polska ratyfikowala Konvencje Praw Człowieka i wyroki jest muszą być
  bezwzględnie respektowane niezależnie czy to jakies sitwie lokalnej sie podoba czy nie..jest to nic innego tylko kolejne pogwalcenie nie tylko Konvencji ale i wyroku..

  Może to być faktycznie punktem zwrotnym, zwrocenie uwagi jak w Polsce jest łamane bezkarnie prawo.
  Powtarzam ta kwestie jeszcze raz, bo chyba od tego trzeba zacząć.
 • @Eclipse 20:28:26
  Powiadomiony moze byc TPC, ale raczej nie ma sie co ludzic iz z powodu powiadomienia oni cokoliwek zrobia.
  Przypominam iz Polska jest czlonkiem NATO, pod Smolenskiem zgineli ich generalowie a na NATO to nie zrobilo wrazenia.
 • @Michaello 08:25:32. To polski "nierzad "odrzucił jakakolwiek pomoc NATO
  I to jest najważniejszy problem, NATO ma zwiazane rece.
  Tylko zmiana rzadu może coś w tej kwestii zmienić..
  Pare dni temu
  miałam okazje rozmawiać z oficerem wojskowym USA, - moj sąsiad, nazwał tragedie smolenska bez ogrodek zamachem, co do tego nie maja wątpliwości jak tez wspomniał o wszechobecnej agenturze w Polsce...
  Są świadomi, robi wrażenie..
  Jesli ludzie w Polsce sie nie opamietaja i bedą głosować na swoją zagładę, czyli na PO-twory to tylko nalezy ubolewac,trzeba brać jeszcze pod uwagę, ze wybory są fałszowane..
 • @Multimir 06:10:55
  Nie mamy zadnej obrony!!! poniewaz nie ma zolnierzy!!!

  Ludzi pokrzywdzonych przez chory wymiar sprawiedliwosci jest w Polsce setki tysiecy. Wiekszosc nie walczy z roznych powodow – niewiedzy, strachu, braku srodkow finansowych itd.
  "... bo Naród jest to prosty człowiek. Czego się pługiem nie dogrzebie, nie domodli u krzyża i nie dopłacze w cichym łkaniu, to przetoczy się nad nim jak uczoność łacińska, jak protestantyzm lub doktryny encyklopedystów zeszłowiecznych..."
  C. K. Norwid, 1846 r.

  Innymi slowy swiadomosc spoleczna nie istnieje praktycznie. Polacy nie rozumieja, ze “bezprawie na jednostce jest bezprawiem na wszystkich” M.L.King

  Jakie proponujesz rozwiåzanie?

  Ja pisze o roznych aspektach wymiaru sprawiedliwosci, wydaje mi sie ze o fundamentalnych i ze kazdy zainteresowany dobrem Polski powinien te kwestie znac.
  Czy myslisz, ze wielu jest zainteresowanych? nawet tutaj gdzie wszyscy uwazaja sie za walczacych? nawet taki apel o usuniecie art.212 – podpisala chyba jedna osoba.

  Siegac wyzej piszesz “Różne fundacje "dobrej sprawy" przez 20 lat także osiągały "wyniki" podobne do Strasburg`a i RPO, a jakoś nie dostrzegały, że tutaj trzeba sięgać wyżej. Różne fundacje "dobrej sprawy" przez 20 lat także osiągały "wyniki" podobne do Strasburg`a i RPO, a jakoś nie dostrzegały, że tutaj trzeba sięgać wyżej.”

  Po pierwsze zeby “siegac” trzeba najpierw wiedziec po co siegac. Niestety dla wiekszosci obecnych tutaj sprawa jest wazna tylko w czasie kiedy wisi na SG, za pare godzin wisi cos innego i tym sie przez chwile zajmuja, zapominajac o poprzednim problemie, bez wzgledu na wage´i znaczenia tegoz.

  Apelowalam kilka razy, aby wysylac emails do poslow i senatorow –MASOWO – w sprawach oburzajacych legislacji w Sejmie. Nawet stworzylam i zamiescilam liste adresow, wystarczylo napisac i kliknac. tez apelowalam na Berdyczow.

  Dla mnie to nie powinno byc miejsce dla primadon SG i zaliczania klikalnosci.

  „Tam gdzie nie ma walki, nie ma postępu...Władza nie oddaje niczego bez żądania i walki . To się nie wydarzyło nigdy w przeszłości i nie wydarzy się w przyszłości.”
  Frederic Douglass 1857

  Pozdrawiam
 • @Pan Marky 16:47:45
  Prosze zajrzec do mnie, zamieszczam ! Sa drastyczniejsze i jest ich dziesiatki tysiecy.

  http://homoviator.nowyekran.pl/post/26654,super-sledczy-w-akcji-studium-bezprawia-odslona-i

  http://homoviator.nowyekran.pl/post/26866,sad-po-polsku-studium-bezprawia-odslona-ii

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930