Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 67 komentarzy

„Służby” próbują przejąć Fundację LEX NOSTRA ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

www.fundacja.lexnostra.pl

 

 

Kilka tygodni temu skontaktował się telefonicznie z Fundacją p. Dariusz Urbańczyk, który przedstawił się sekretarce jako mój „stary znajomy”.

 

Przy kolejnym połączeniu poprosiłem sekretarkę, by połączyła rozmowę z p. Urbańczykiem.

Podczas krótkiej rozmowy oznajmił mi on, że reprezentuje wpływowe osoby i chce się ze mną spotkać celem ustalenia „współpracy z nim” i „wzajemnych rozliczeń finansowych”.

Oczywiście stwierdziłem, iż nie widzę potrzeby spotykania się z nim i poprosiłem sekretariat by więcej nie łączył rozmów z Dariuszem Urbańczykiem.

 

Dariusza U. ostatni raz widziałem wiosną 2010 r. na sądowej sali rozpraw, gdy w charakterze świadka składałem wyjaśnienia w sprawie karnej przeciwko Dariuszowi U.

Do 2005 r. kojarzyłem tego pana jako rzutkiego przedsiębiorcę, później nie miałem z nim żadnego kontaktu, za wyjątkiem incydentu składania wyjaśnień na sali sądowej.

 

Po wielokrotnych telefonach z żądaniem rozmowy ze mną, które zaczęły być odbierane jako próba nacisku, dokonałem następujących ustaleń o Dariuszu U., urodzonym 6.09.1965 r. w Chęcinach.

Dariusz U. został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Kielcach za:

- udział w zorganizowanej grupie przestępczej

- wprowadzenie do obrotu ok. 18 milionów złotych pochodzących z dokonanych przestępstw

- oszustwa na kwotę ok. 22,5 milionów złotych

- posługiwanie się kilkoma fałszywymi dokumentami poświadczającymi jego tożsamość

- nielegalne posiadanie pistoletu

- nielegalne posiadanie pistoletu maszynowego Glauberyt wraz z tłumikiem i ostrą amunicją.

 

Na mocy porozumienia z prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie delegowanym do Prokuratury Krajowej - Jarosławem Jaczyńskim, Dariusz U. dobrowolnie poddał się karze i został skazany na 3,5 roku pozbawienia wolności, po czym opuścił areszt, ponieważ odbył już większość orzeczonej kary w warunkach aresztu śledczego.

Prokurator Jarosław Jaczyński, który za nielegalne posiadanie gotowego do użycia pistoletu maszynowego wraz z tłumikiem i ostrą amunicją, zażądał dla Dariusza U. karę 1 roku ( jednego roku ) pozbawienia wolności ( sic ! ), był znany z m.in. z faktu, że jeszcze jako Naczelnik Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Lublinie zdecydował o umorzeniu śledztwa przeciwko Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.

Dariusz U. był już wcześniej skazywany m.in. za wymuszenia rozbójnicze i porwania.

 

Szanowni Państwo,

Znajomi prawnicy i dziennikarze nie mają cienia wątpliwości, iż Dariusz U., uzyskując tak korzystny dla siebie wymiar kary, musiał „ułożyć się ze służbami”. Potwierdzają to także inne osoby, które miały styczność z Dariuszem U. już po opuszczeniu przez niego aresztu.

Pozostaje tylko pytanie – z którymi „służbami” i czy na pewno tylko Polskimi ? – przy Dariuszu U. znaleziono m.in. oryginalne blankiety litewskich dokumentów tożsamości ze zdjęciem Dariusza U., wystawione na dane osobowe obywatela Litwy.

 

W dniu 4.02.2013 r. p. Dariusz Urbańczyk po raz kolejny skontaktował się telefonicznie z sekretariatem Fundacji LEX NOSTRA i kazał mi przekazać, iż jeśli się z nim „nie dogadam” to „wybierze się z wizytą do mojej mamy”…

Moim zdaniem – mając na uwadze wcześniejszą działalność Dariusza U. - była to wyraźna aluzja do zabójstwa matki Mecenasa Krzysztofa Piesiewicza…

 

Pozostaje tylko pytanie na czyje polecenie działa Dariusz U. i czy rzeczywiście „służby” mogły posłużyć się bandytą, by mnie zastraszyć i w „sposób siłowy” przejąć kontrolę nad Fundacją LEX NOSTRA ?

A jeśli tak, to „które służby”… ?

 

Maciej Lisowski

Fundator / Dyrektor

Fundacji LEX NOSTRA

 

Nagranie video z zatrzymania przez ABW Dariusza U. znajduje się na stronie internetowej Fundacji LEX NOSTRA:

http://fundacja.lexnostra.pl/index.php/artykuly/aktualnoci/147-suby-probuj-przej-fundacj-lex-nostra-

KOMENTARZE

 • Otóż to
  To nie dotyczy tylko tej jednej Fundacji. Takie praktyki są stosowane we wszystkich Fundacjach, jeśli tylko zyska ona rozgłos i dobrze prosperuje.

  Mój znajomy nosi się z zamiarem założenia Fundacji. Facet ma naprawdę dobre intencje i powołanie do pomocy ludziom. Nie raz, mimo, że posiada dwójkę dzieci i żonę, kosztem rodziny pomagał we własnym zakresie finansowo osobom chorym i uznał, że prowadząc Fundacje, będzie miał większe możliwości pomocy. Trochę go przystopowałam ze względu na świadomość istnienia tego rodzaju grup przestępczych, kryjących się za plecami odpowiednich służb. Był w szoku. Miał już załatwione w tym względzie prawie wszystkie formalności i w zasadzie czekał na zezwolenie.

  Powiedział, ze się nie da przejąć żadnym służbom, ale z tego co widzę powyżej, to są jego mgliste marzenia. Łatwo nie będzie. I tak właśnie działa prawo w naszym kraju, podejrzewam, że w innych też. Władza i pieniądze spoczywają w ręku złych ludzi, bandytów i nierobów, którzy używając siły i przemocy żerują na uczciwych i wartościowych ludziach, aby uwić sobie tzw "bezpieczne gniazdko", a że sumienie mają po uszy zabagnione, to już nieistotne.

  To co teraz się na świecie wyrabia, musi skończyć się potwornym kataklizmem, ponieważ nie wierzę, że Bóg zostawi swoje dzieci i przekaże je w ręce psychopatów.
 • Tajne służby próbują przejąć fundację???
  .
  Do tej pory były stale obecne przy ich zakładaniu, czyżby zaniechały najskuteczniejszego sposobu kontroli?

  Co za czasy, nawet tajne służby zrobiły się jakieś glupawe :)

  Ale, ale, wiarygodność i znaczenie Fundacji Lex Nostra właśnie wzrosła niepomiernie. No bo wystawmy sobie, skora służby chcą przejmować to ho, ho, ho.
 • @Multimir 07:38:18
  A to ja nie wiedziałam a drugim dnie Fundacji Lex Nostra. A to dzięki za info.
 • @Multimir 07:38:18
  A czy na temat akurat tej fundacji masz konkretne dane, czy tak sobie myślisz? Większość osób nie ma możliwości weryfikacji takich domniemań, więc fakty były by istotne.
 • nie dajcie się!
  mnie bardziej dziwi, że za podane wyżej przestępstwa idzie się na 3,5 roku do więzienia- TYLKO NA 3,5 ROKU!!!??? Dziwne jest też, że w tego typu sprawach możliwe są "porozumienia" co do wysokości kary. Co do samej treści rozmowy przedstawionej w tekście, komuś bardzo nie pasuje chyba działalność tej Fundacji. Poza upublicznieniem tego tekstu, ktoś coś zrobił z tym wątkiem "rozmów" telefonicznych??? Bo o ile znam prawo (chociaż w POlsce jest ono interpretowane różnie) to tego typu telefony to conajmniej "niepokojenie" o ile nie "groźby"- w przypadku recydywy można szybko wrócić do zakładu...
 • TRZEBA BYŁO GO ZAPROSIĆ NA ROZMOWĘ
  i do mnie zadzwonić. Z chęcią połamał bym mu wszystkie kości, metodycznie. Jedna po drugiej. Wózek inwalidzki murowany.
 • PRZY OKAZJI
  wszystko by wyśpiewał, jak na spowiedzi. Chociaż nie miałby już tego jak podpisać.
 • @zadziwiony 08:16:27
  .
  A czy tajne służby do tego są tajne aby konkretnych danych nie było?

  Jak można zadawać tak naiwne pytanie?

  Czyżby naiwność na zamówienie?

  Napisałem kilka komentarzy pod postami fundacji, proszę tam szukać:
  Multimir - moje komentarze
 • Rolą okupanta jest takie działanie aby kontrolować podbity naród.
  Odnoszę wrażenie, że aktywna część tego narodu celowo zakłada swoje witryny internetowe i ostro pisze na temat okupantów, daje im się we znaki. Jedni piszą to dla dobra ojczyzny, a inni celowo, aby dostać propozycję... finansową i wtedy zamykają witryny - taki sposób na kasę.

  Cenie tych którzy nie dają się złamać, bo jeśli to zrobią są już nikim, będą manipulowani i zastraszani do końca użyteczności dla okupanta.
 • @Multimir 11:03:37
  "- multimir ma pewne kontakty z osobami które nie mogą się wyprzeć pracy w tajnych służbach."
  Nie muszę mieć na takie stwierdzenie żadnych dowodów, przecież służby nie są od tego by je zostawiać. Po prostu wiem.
  Podoba Ci się? Czy moje twierdzenia mają mniejszą wartość niż Twoje?
  Kiedyś łykałem wszystkie wiadomości z sieci jak kaczka i prawie we wszystkie wierzyłem. Teraz już każda budzi moje wątpliwości. Blogerzy często bzdrzą jak politycy, celebryci i mainstreamowe media , by zwrócić na siebie uwagę.
  Z urodzenia jestem antysystemowcem , więc posądzanie mnie o jakąkolwiek współpracę z organami skończyło by się pojedynkiem , gdyby zarzucono mi to w twarz. Jest taka metoda zarzucania każdemu , nawet nie oponentowi , a tylko pytającemu roboty za kasę. Stale mnie ktoś lub coś zadziwia. Tak nawiasem mówiąc zarobkowanie w drobnych jakoś mnie nigdy nie interesowało.
 • @zadziwiony 19:38:09
  Internet to wysypisko gdzie każdy może wyrzucić z siebie , to co ma na wątrobie. Tu każdy może zaistnieć jak tylko zechce. Jak świat światem zawsze było tak że służby chcą mieć swoich ludzi wszędzie. Także i ta fundacja jest zagrożona takim atakiem.
  No cóż, musicie bardzo ale to bardzo uważać. Pozdrawiam.
 • @zadziwiony 19:38:09
  .
  Skąd Pan jest? Jakaś historia?

  Zaś moja wątpliwość "Czyżby naiwność na zamówienie?" jest bliższa pewności po pańskiej odpowiedzi, noszącej cechy typowe jak odciąganie od merytorycznej dyskusji, wycieczki osobiste etc. Słowem wszystko tylko nie odniesienie się do

  //A czy tajne służby do tego są tajne aby konkretnych danych nie było?//

  Historia jest pańską legitymacją. Nie ma jej, Pan nie istnieje.
 • Czy prokurator Jaczyński umorzył śledztwo w sprawie "prywatyzacji" PRLowskiego dewizowego Funduszu Sportu przez Aleskandra Kwaś
  PRLowskiego jkacyka od spraw sportu ? Uczynil to na podstawie opinii Balcerowicza uznajacego tą prywatyzację za "modelowy proces prywatyzacji"

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930